HTC'nin son bombası!

HTC'nin son bombası!
One X'in varisi olacak yeni HTC, geliştirilmiş özellikleriyle göz kamaştıracak.

HTC One X ilk çıktığında iPhone ve Galaxy‘le yarışabileceği düşünülmüştü. Fakat hiçbir şey istenilen gibi olmadı ve HTC umudunu yeni HTC Endeavour C2'ye bağladı.

 

Genel olarak Endeavour C2 kod adıyla anılan bu cihazı ilginç kılan şey, HTC One X’in de tanıtılmadan önce Endeavour kod adıyla anılmış olması. Bu durumda dedikodusu yapılan cihazın One X’in daha güncel bir versiyonu olması muhtemel.

 

HTC Endeavour C2 de One X'te bulunan NVIDIA’nın dört çekirdekli Tegra 3 işlemcisi bulunmaya devam edecek, işlemci hızı ise 1.7 GHz’e çıkacak. Model Geliştirilmiş pil ömrü, yeni kapak rengi ve UrBeats kulaklığıyla öne çıkıyor. Ayrıca One X'in tüm aksesuarları, C2'yle de uyumlu olacak.

 

Cihazda yazılım açısından da birçok farklılık olacak. Arama kalitesini yükseltmek için HTC, telefonuna ClearVoice sistemini getirecek. HTC'nin çıkaracağı önemli özelliklerden biride son model video programı Watch 2'yi çalıştıracak ilk telefon olması. C2 nin çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili henüz bilgi verilmemiş olup en geç ekimde çıkacağı tahmin ediliyor. Bu ürününde One X gibi iPhone ve Galaxy ile yarışacağı söyleniyor. Bakalım HTC'nin getirdiği yenilikler bu yarışa girmesini sağlayabilecek mi? bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi