HTC ve Facebook 2013’te Çıkacak Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyorlar

HTC ve Facebook 2013’te Çıkacak Bir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyorlar
İddialara göre Facebook, akıllı telefon devlerinden HTC ile beraber yeni bir akıllı telefon üretimi konusunda çalışmalara başladı.

 

1 milyar üye seviyesine yaklaşarak dünyanın en büyük nüfusuna sahip topluluklardan biri olma yolunda ilerleyen Facebook, bu popülaritesinin belli bir kısmını mobil aleme borçlu. Cep telefonlarının akıllanması, tablet bilgisayarların çıkması ve yaygınlaşması derken mobil internet kullanımının artması direk olarak Facebook'un işine yaradı. Çünkü insanlar artık “Sosyalleşmek” için bir bilgisayara ihtiyaç duymuyorlar ve tüm işlerini ellerinde mobil cihazlardan yapabiliyor.

 

Söylentilere göre HTC ile Facebook, 2013’ün ortasında piyasaya çıkarmak üzere bir akıllı cep telefonu hazırlıyorlar. Kaynaklara göre aslında cihazın bu yıl içinde çıkması planlanmış, fakat HTC’nin diğer cihazları üzerine yoğunlaşması gerektiği için bir sonraki seneye ertelenmiş. Facebook ise Android’i temel alarak kendi işletim sistemini geliştiriyor gibi görünüyor.

 

Facebook ile daha önce ChaCha ve Salsa modelleriyle iş birliğine giden HTC, telefonlardaki Facebook butonu sayesinde, Facebook senkronizasyonlu akıllı telefonları piyasaya sunmuştu. Bu alanda daha önceden iki modelle tecrübeli olan HTC, duyumlara göre yeni arayüz için çalışmalara başlamış durumda.

 

Facebook telefon çıkarabilir ama bana göre işin birde piyasa  tarafı var. Şuan piyasada Apple, Samsung, HTC gibi teknoloji devleri varken insanlar neden Facebook telefonu alsın? Zaten iPhone’ undan, Galaxy S3′ünden yada HTC Desire HD sinden Facebook'a girilebiliyor bu teknoloji şuanda zaten mümkün! Bence bu Facebook telefonunun yarın çıkmayacak olmasının sebebi bu. Bu olayı geçtikleri zaman bir Facebook telefonu hemen piyasada olacaktır. Yani olay teknoloji de değil piyasadan pasta kapmakta.

 

Sonuç olarak, bu telefon öyle yada böyle bir şekilde çıkacak. Otoriteler telefonun 2013 yılında piyasada olacağını söylüyorlar. Üzerinde HTC yazması beklenmeyen telefonun, mavi renkte piyasaya sunulması bekleniyor. 1 milyar kullanıcı barajına yaklaşan Facebook, kendi telefonunu çıkardığında nasıl bir sonuç çıkacak merakla bekliyoruz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi