HTC M7 geliyor!

HTC M7 geliyor!
HTC M7'nin beklenen özellikleri neler!

HTC, henüz resmi olarak duyurulmasada büyük umutlar bağladığı ve en az 4-5 milyon civarında satış beklediği yeni akıllı telefonu M7’yi ya da yeni ismiyle Alise, 19 Şubat’ta New York ve Londra’da düzenlenecek etkinliklerde tanıtılacak. Telefon hakkında şu aşamaya kadar birçok bilgi ve belge elde edilirken ilk resmi görüntü HTC’nin yıl sonu için düzenlediği partiden gelmişti.

 

Ekranı

5 inç'lik bir ekranla geleceği söylenen M7, dedikoduların doğru çıkması halinde 4.7 inç'lik HTC One X ve One X+'tan 0.3 inç daha büyük olacak. HTC M7'nin en önemli farkı ise 1080p çözünürlüklü bir ekran taşıyacak olması.

 

İşletim sistemi

HTC M7'den sızan resimler, onun Android Jelly Bean ile çalıştığını gösteriyor. Ancak cebin Android 4.1 mi, yoksa Android 4.2'yle mi çalıştığı henüz bilinmiyor.

 

Sızan görüntülerden anlaşılan bir başka önemli özellik ise M7'nin Sense 5.0 ile geleceği.

 

İşlemcisi

Dört çekirdekli Qualcomm 1.7GHz işlemciyle sunulacak olan HTC M7'nin işlem gücü açısından sıkıntı yaşamayacağı belli. Cihazın uygulamaları aynı anda rahatça çalıştırmanıza izin verecek 2GB RAM'i bulunacak.

 

Diğer teknik özellikleri

M7'nin HDR ve slow-motion kaydı yapabilen 13 megapiksellik bir kameraya sahip olacağı söyleniyor. En son söylentilere göre ise HTC, Ultrapixel adında yeni bir yöntem ile 4MP'lik üç kamera sensörünü aynı anda kullanarak çok keskin, canlı fotoğraflar çekebilecek.

 

32GB'lık depolama alanı sunacak olan M7, aynı HTC One ve One X'de olduğu gibi microSD ile genişletilemeyecek. Bunların yanında cihazın 2.300mAh'lik güçlü bir pille geleceği iddia ediliyor. Bu pilin yüksek çözünürlüklü dev bir ekranı ve 4 çekirdekli işlemciyi ne kadar ayakta tutabileceği ise şimdilik bilinmiyor.

 

Tasarımı

HTC M7'nin ilk sızan resimlerinin bir süre sonrasında ortaya çıkan görüntüler, cebin HTC'nin Windows Phone'lu 8X modeline benzediğini göstermişti. Arka bölümü kavisli bir kasaya sahip M7 oldukça şık bir tasarıma sahip görünüyor.

 

Fiyatı

HTC'nin en üst seviye cebi olması nedeniyle M7'nin Galaxy S3 gibi yüksek bir fiyattan satılması muhtemel.

 

Çıkış tarihi

İlk başlarda CES 2013'de tanıtılacağı söylenen cebin şimdi 19 Şubat'ta Londra ve New York'taki HTC etkinliklerinde tanıtılması bekleniyor. HTC'nin M7'yi tanıtmak için Mobil Dünya Kongresi'ni beklememesinin arkasında firmanın duyurusunun diğer şirketlerinkiler arasında kaybolasını istememesi yatıyor.

 

Önümüzdeki haftalarda tanıtılacak olan cebin 8 Mart'tan itibaren satışa sunulacağı dedikoduları yapılıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi