HTC EVO 4G LTE 24 Mayıs’ta piyasada

HTC EVO 4G LTE 24 Mayıs’ta piyasada
Daha önce 18 Mayıs olarak belirlenen cihazın çıkış tarihi 24 Mayıs olarak değiştirildi.

Daha yeni gelen bir habere göre, dünyanın büyük bir merakla beklediği HTC EVO 4G LTE, 24 Mayıs tarihinde piyasaya çıkması kesinleşti.  HTC EVO 4G LTE, şu sıralar dağıtımda sözde patent ihlali yazılım soruşturmasıyla uğraşan şirketin biraz zor bir zamanına denk gelmiş gibi görünüyor.

Bu haberi ilk duyduğumuzdan beri, HTC’nin en yeni teknolojisi HTC One serisi temize çıkmıştı veya çıkarılmıştı. En azından, cihazın Mayıs’ta dağıtıma başlaması ve aldığı ön siparişler bunu kanıtlar nitelikte.

Mayıs 24’te cihazın piyasaya çıkması ile HTC EVO 4G LTE bir müddet ön siparişte bulunan müşteriler için yola çıkacak, Best Buy gibi siteler henüz bu konu hakkında bir konuşma yapmadılar. Best Buy’dan en son duyduğumuz şey, EVO’nun hala süresiz ertelenmiş durumda olduğuydu. Artık iki gün daha bekleyip akıllı telefon severlerin yüzünü güldürecek bir haber beklemek. Tabi bu noktada fiyat da ön plana çıkıyor.

HTC_EVO_4G_tech

Cihazın önemli teknik özellikleri şöyle:

Network: 3G + 4G(LTE/HSPA+)

İşletim Sistemi: Android 4.0

CPU: Qualcomm MSM8960

CPU hızı: 1.5 GHz

İşlemci: Çift çekirdek

Ram: 1,024 MB

Ölçütler: 5.31” x 2.71” x 0.35”

Ağırlık: 134 gr

Dahili hafıza: 16 GB

Eklenebilir Hafıza: 32 GB (microSD+microSDHC)

Bağlantı: Wireless, 4G, Bluetooth, NFC, Wi-Fi

Batarya: 2,000 mAh Li Ion

Kamera: 8 megapixel

Max video çekim çözünürlüğü: 1080p

Ekran Boyu: 4.7-inç

Görüntü: LCD

Ekran çözünürlüğü: 720 x 1280


evo4gLTE
EVO4GLTE
EVO4GLTE2
EVO4GLTE3
EVO4GLTE4
EVO4GLTE5
EVO4GLTE6

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi