HP'nin gizemli telefonu!

HP'nin gizemli telefonu!
HP'nin asla tanıtılamayan "ünlü" WebOS işletim sistemli akıllı telefonu ortaya çıktı!

Yanda fotoğrafını gördüğünüz bu cihaz eğer zamanında çıkmış olsaydı, rahatlıkla "iPhone katili" unvanını hak edebilirdi, ama ne yazık ki asla çıkmadı. Bu telefonu asla görememiş olmamızın sebebi ise WebOS işletim sistemine sahip olması. Evet, bu cihaz aslında HP'nin webOS işletim sistemli tam dokunmatik ekranlı ilk telefonu.

 

HP'nin zamanında QWERTY klavyeli telefonu Pre 3'ten sonra piyasaya sürmeye hazırlandığı ve ismini "WindsorNot" olarak belirlediği bu cihaz, ne yazık ki bahtsız işletim sistemi WebOS'un kurbanı oldu ve asla raflarda yer almadı. Üzerinde Qualcomm 1.4 GHz işlemci ve 4 inç büyüklüğünde ekran bulunduran WindsorNot, 800x480 piksel çözünürlüğü sunuyorken, bu cihazın şimdi bir anda ortaya çıkması ise, akıllarda farklı soru işaretleri yaratmıyor değil. Zira geçtiğimiz günlerde HP'nin WebOS'u LG'ye sattığını ve LG'nin bu işletim sistemini yeni nesil akıllı telefonlarında kullanacağını duyurmuştuk hatırlarsanız. LG, Nexus dışında WebOS'lu bir telefon peşinde olabilir mi dersiniz? Diğer yandan HP'nin Open WebOS'la ilgili bazı çalışmalar yürüttüğünü de biliyoruz. Bakalım zaman bize neler gösterecek.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi