HP’den yeni Ultrabook ve Sleekbook’lar

 HP’den yeni Ultrabook ve Sleekbook’lar
HP’nin yeni Ultrabook ve Sleekbook’ları çok ince ve bir o kadar zarif.

HP, beş yeni cihazın tanıtımını gerçekleştirdiği bir konferansta en çok ilgiyi yeni Ultrabook çekti. Geçtiğimiz Çarşamba günü gerçekleştirilen tanıtımda öncekilerden daha ince ve daha hafif bir laptop yapmayı başardıklarını gösteren HP, Intel’in ultrabook kriterlerinin yanı sıra üretilen ‘Sleekbook’ları da görücüye çıkardı.

Serinin en tepesindeki model ise HP’nin yeni 13.3 inçlik Envy Spectre XT, cam gövdeli Envy 14 Spectre’nin bir üst versiyonu. HP bu seferlik, camı, tamamen metal bir kasaya tercih etmiş gibi gözüküyor. Spectre XT daha önceki nesillerine göre daha ince ve hafif; sadece 1,39 kg. Cihazın kalınlığı ise yalnızca 14,5 mm.

HP Envy Spectre XT’nin bu incecik kasasının içinde ise, Intel’in 3. nesil işlemcisi Ivy Bridge var. Dahili 128 GB SSD depolama birimi ve 4 GB RAM hafızası mevcut. HP’ye göre cihazın batarya ömrü 8 saatin üzerinde. Cihazın ekran çözünürlüğü 1366x769 pixel ve hoparlörleri Beats Audio destekli. İçten aydınlatmalı bir klavye, HP Cool Sense teknolojisi, önceden kurulmuş birçok yazılım (Adobe Photoshop ve Premiere Elements 10 gibi), ve Norton Antivirus koruması mevcut durumda. Envy Spectre XT, 8 Haziran’dan itibaren 1,000$’dan başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacak.

HP ayrıca 14 ve 15.6 inçlik iki Envy ultrabook daha tanıttı. Her iki model de alıcının isteğine göre Intel’in Sandy Bridge veya Ivy Bridge işlemcilerinden birini kullanıyor olacak. İki model de 9 Mayıs’ta satışa çıktı. Fiyatlar 14-inçlik için 750$, 15.6-inç için 800$’dan başlıyor.

En ilginç olan şey ise, HP’nin iki yeni Sleekbook’u (14-inç ve 15.6-inçlik) da, Ultrabook’larla hemen hemen aynı özelliklere sahip , ama fiyatları çok daha makul. 14-inçlik model 9 Mayıs’ta çıktı ve fiyatı 700$, 15.6-inçlik olan ise 20 Haziran’da çıkıyor ve 600$.

Sleekbook’larla Ultrabook’lar arsındaki en büyük fark ise, Sleekbook’un 15.6-inç olanında işlemcinin Intel yerine AMD olması. Diğer bir fark ise, Ultrabook’ların Intel’in hızlı başlatma, kişilik koruma, akıllı tepki ve akıllı bağlantı teknolojilerinin hepsini içeriyor olması.

Ultrabook ve Sleekbook’ların dördü de Beats Audio kullanıyor, iki adet USB 3.0 port, bir adet USB 2.0 port ve Ethernet girişi bulunuyor. 

envy_ultrabook_tech

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi