HP'den tablet!

HP'den tablet!
HP, yeni tabletini MWC'de tanıttı!

HP, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttığı yeni 7 inç'lik tabletiyle Android tablet dünyasına girdiğini resmen onayladı.

 

Android 4.1 ile çalışan HP Slate 7, 169 dolarlık uygun fiyatıyla Nexus 7 ve Amazon Kindle Fire gibi tabletlere rakip olmayı amaçlıyor. Bununla birlikte cihazın teknik özellikleri, onu bu rekabette biraz zorlayabilir. Slate 7, çift çekirdekli 1.6GHz Cortex-A9 işlemciye sahip. 1024x600 çözünürlüklü bir ekranla gelen yeni HP, 1GB RAM ve 8GB dahili depolama alanı sunuyor. Cihazın depolama alanını bir microSD kartı yoluyla genişletmeniz mümkün oluyor.

 

3 megapiksellik bir arka ve VGA ön kameraya sahip cihaz, 10.7mm kalınlığa sahip ve Beats Audio ses teknolojisine sahip ilk tablet olma özelliğini taşıyor. Cihazın açıklanan pil ömrü ise, 5 saat boyunca kesintisiz film izlemenize izin veriyor.

 

HP webOS'lu talihsiz tableti TouchPad'den sonra, Android ile beklediği başarıyı bulabilecek mi? göreceğiz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi