Hp webOS u satıyor!

Hp webOS u satıyor!
Hp büyük zararı göze alarak Palm i almasıyla elinde bulurdurduğu webOS u satabileceği bilgileri internette dolaşıyor.

2010 yılında Palm 1.2 milyar dolara satın aldıktan sonra, webOS ile mobil cihaz ve tablet üretimine giren Hp görünüşe bakılırsa, rakipleri karşısında kendinin fazla şansı olmadığını düşünüp webOS işletim sistemini satmayı düşünüyor. Henüz doğrulanan bir bilgi olmamakla beraber HP nin webOS u satmayı düşünmesi büyük bir zararıda Hp nin defterine yazmasına sabep olabilir. iOS ve Android in bulunduğu bir pazarda ve önümüzdeki yıl sonuna doğru Windows 8 in de tamamen tablet uyumlu olacağını düşünürsek (Hp Windows 7 işletim sistemli bir tablet duyurmuştu yakında ve Windows 8 in de Metro kullanıcı arayüzü tam dokunmatik deneyimini kullanıcılara sunacak), webOS un bu pazarda fazla rekabetçi olabileceğini düşünmek zor olacaktır.

Özellikle tablet pazarı önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde ilginç gelişmelere sahne olacağa benziyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi