Heroes Charge

Heroes Charge
Kahramanları şarj edin.

Kahramanları şarj edin.

Ucool’un yapımcılığındaki Heroes Charge; bol kahramanlı, bol görevli  çevirimiçi RPG (Role Play Game - Rol Yapma Oyunu) severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir oyun.

Öncelikle oyun hakkında kısaca bilgi vereyim, içerikle ilgili bilgileri yazımın ilerleyen bölümünde bulabilirsiniz.

Oyunumuz referansını 50 milyona aşkın aktif oyuncusu bulunan efsane olmaya aday DOTA 2 oyunundan alıyor. Ne demek istediğimi kısaca açıklayayım. Oyundaki kahramanların hemen hepsi Dota ve Dota 2 den alınma. İsimler farklı görünüşleri farklı fakat işlevler aynı. Her ne kadar Steam’la arasında hukuksal sıkıntılar olduğuna dair dedikodular olsa da oyunun aktif kullanıcısı 5 milyonu aşmış durumda ve kullanıcı sayısı hızla artmaya devam etmekte ve oyunda hemen hemen 15 günde bir yeni server açılıyor. Haziran ayı başı itibariyle oyundaki server sayısı 140'a ulaşmış durumda.

Peki Neden Heroes Charge?

Bana göre oyunun en heyecan verici yanı ve oyundan kopamamamın sebebi her ayın başında oyuna en az 2 tane yeni kahramanın eklenmesi. Ucool oyunla çok ilgilenen bir şirket. Neredeyse her hafta yeni güncellemeler geliyor. Markette Ucool’u arattığımızda sadece tek oyunu olduğunu görebilirsiniz. Bu da oyunun üstüne neden bu kadar düştüğünü açıklıyor sanırım.

Artık yavaş yavaş oyun içeriğini anlatmaya başlayayım.

İlk olarak oyun ücretsizdir. Ama ücretsiz olan her oyunda olduğu gibi oyunumuzda uygulama içi satın alma sistemi mevcut. Hazır satın almadan bahsetmişken oyunadki VIP sisteminden bahsedeyim.

Ucool Vip sisteminde de seviye atlama şeklini benimsemiş. VIP 1'den VIP 15'e kadar seviyeler var.

VIP seviyesini aldığımız gemlerle (Kristal) yükseltiyoruz. Her seviye VIP’nin kendine has avantajları mevcut. Sistemin en iyi yanı VIP’nin kalıcı olması. Bir kere VIP olursanız hep VIP kalıyorsunuz. VIP'deki kritik seviyeler VIP 6 ve VIP 11. Her ne kadar VIP oyunda önemli olsa da oyunun en güzel yanlarından biri de hiç para harcamadan da oyunda gayet iyi seviyelere gelebiliyor olmanız.

 

Peki oyunu nasıl oynuyoruz.

Oyunda birbirinden zevkli oldukça fazla görevler var ve tabi çok iyi bir pvp sistemi. Görevleri ve pvp savaşlarını oluşturduğumuz 5 kişilik takımlarla yapıyoruz. Hemen her kahramanın diğerine göre bir üstünlüğü var. Bu neden ile takımımızı seçerken kahramanın özelliklerine dikkat etmemiz gerekiyor. Haziran ayı itibariyle oyunda oynayabileceğimiz 67 kahraman bulunmakta. Bunların bazıları görevler için vazgeçilmez bazıları pvp için vazgeçilmez.

Oyun şu anda 90 level seviyesinde. Oyunda iki türlü seviye yükseltme var.

Birincisi hesap seviyesi. Bu seviyeyi yükseltmek için görevleri yapmamız gerekiyor.

İkincisi kahraman seviyesi. Kahramanların seviyesinin yükselmesi için ya görevlerde aktif rol alması gerekiyor yada DP merhemi denen experience iksiri kullanmak gerekiyor.

Kahramanlarımızın seviyesini hesap seviyesi kadar yükseltebiliyoruz. Eğer hesap seviyemiz 90 değilse kahramanımızda 90 olamıyor.

Biraz da oyunda ki gerekli olan kaynaklardan bahsedeyim. Oyunda 3 adet kaynak başlığı var. Gold, gem ve dayanıklılık.

Gold'la ilgili pek bir sıkıntı çekmiyorsunuz. Görevlerden oldukça fazla gold alabilirsiniz.

Gem ise iki türlü alabiliyorsunuz. Birincisi gerçek parayla satın alma şeklinde oluyor. İkinci yöntem ise eventlerden ve görevlerden elde ettiğiniz başarılardan aldığınız ödüllerle alabiliyosunuz.

Burada ödül sistemiden biraz bahsetmek istiyorum. Oyunun bir güzel yanıda event saatlerinin yerel saatlere göre ayarlanması. Örneğin arenada Türkiye saatiyle akşam 9:00 da dağıtılan arena sıralama ödülü. Her oyuncu kendi ülkesinin saatine göre ödülü alıyor. Gecenin bir saati kalkıp ödül peşinde koşmaya gerek kalmıyor. En çok beğendiğim özelliklerden biri de bu.

Tekrar kaynaklara dönersek dayanıklılık ise görevleri yapmamız için gerekli olan kaynaktır. İsmi dayanıklılık olsada diğer oyunlardan aşina olduğumuz enerji kavramına denk geliyor.

Biraz da kahramanlardan bahsedeyim.

Oyundaki kahramanlar sayısındanda anlaşılacağı gibi çok çeşitli. Örneğin Kung-fu Panda'daki sevimli pandamız Po (Drunken) ya da Hell Boy filmindeki karizmatik şeytan Hell Boy (Deat Biringer) oyunda bulabileceğiniz karekterler arasında.

Oyunda ayrıca çok sağlam bir birlik sistemi var. Böyle bir oyunda birlik sisteminin olmaması düşünülemezdi zaten. Birlikler 50 kişiden oluşuyor. Birlikçe yapılan oldukça güzel görevler var. Bu görevlerden alabileceğiniz çok değerli itemler de cabası…

Benim deneyimlediğim hemen her serverda çok güçlü Türk birliklerinin olması. Örneğin kendi birliğim 29. Server OTTOMAN Birliği… :)

Ayrıca oyundaki grafikler oldukça üst düzey olmasına rağmen telefonu yormayan düşük güç tüketimi sağlayan oyun motoruyla da gönüllere taht kuran oyunumuz mobil oyunlar içerisinde kendisine hatrı sayılır bir yer edinmektedir. Telefonunuzda ısınma gibi bir problemlede karşılaşmıyorsunuz. Heroes Charge, kesinlikle denenmesi gereken bir oyun.

Umarım incelemeyi beğenirsiniz herkese iyi eğlenceler.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi