Her iki akıllı telefondan biri Android!

Her iki akıllı telefondan biri Android!
Akıllı telefon pazarındaki rekabette adet bazında Android açık ara önde gidiyor.

Akıllı telefonların gün geçtikçe popülerleştiği günümüzde rekabet de kızışmaya devam ediyor. Akıllı telefonlarda kullanılan işletim sistemleri söz konusu olduğunda hangi işletim sistemi daha önde? Gartner'ın araştırmasına göre 2011'in son çeyreğinde satılan her iki akıllı telefondan birinde Android yüklüydü. Yüzde 50.9'luk pazar payıyla ilk sırada olan Android'in ardından iOS, yüzde 23.8 ile ikinci sırada yer aldı. Nokia'nın Symbian işletim sistemi ise yüzde 11.7 seviyelerinde kaldı. Burada bu veriler adet olarak analiz edilmiştir. Aslında pazar payı mantığıyla IOS'un bu oranlarında büyük artış olmalı. Zira 500 TL'ye Android işletim sistemli bir cihaz rahatlıkla alınabilirken, iPhone'ların fiyatları 2000TL seviyelerinde.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi