Hayat kurtaracak uygulama: Pronet Panik Butonu

Hayat kurtaracak uygulama: Pronet Panik Butonu

Ücretsiz iPhone uygulaması ‘Pronet Panik Butonu’ ile herhangi bir acil durum anında lokasyon bilgilerinizi tek bir dokunuşla yakınlarınıza bildirebilirsiniz. Üstelik uygulamayı kullanabilmek için Pronet abonesi olmanız da gerekmiyor. Kolay kullanım özellikleri ile dikkat çeken uygulamayı iPhone sahibi olan herkes Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirebiliyor. 

Herhangi bir kullanıcı adı ya da şifreye ihtiyaç duymadan kolayca uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için acil durumlarda ulaşılmasını istediğiniz iki kişinin iletişim bilgilerini ilgili alanlara eklemeniz yeterli. Sonrasında oluşabilecek herhangi bir panik durumunda, uygulamayı açıp ekrandaki ‘Panik’ butonuna dokunduğunuzda, uygulama yine aynı şekilde o an bulunduğunuz konumu tespit ediyor ve iPhone’un SMS ekranına geçiş yaparak, tespit edilen konum bilginizi önceden belirlenmiş iki kişiye gönderime hazır bir şekilde telefonunuzun ekranına getiriyor. Sonrasında tek yapmanız gereken “Gönder” butonuna tıklamak oluyor. Başka bir ücret ödemenize gerek kalmadan yalnızca kendi tarifeniz üzerinden SMS ücretini ödeyerek bu hizmetten yararlanmanız mümkün.

Pronet Panik Butonu uygulamasına http://itunes.apple.com/tr/app/panik-butonu/id474322948?mt=8 adresinden ulaşabilirsiniz.

(*) Uygulamanın lokasyon bilgilerinizi yakınlarınızla paylaşabilmesi için iPhone “Ayarlar” menüsünden “Konum Servisleri”ni aktif hale getirmeniz gereklidir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi