Hangi virüs programını kullanmalıyım?

Hangi virüs programını kullanmalıyım?
Bilgisayarınızı virüse karşı korumak için en iyi çözümler.

Bilgisayar kullanıcılarının hemen hepsinin başı virüslerle derttedir. En olmadık zamanda yanlış bir mail, internet sitesi ya da program yüzünden veri kayıpları hatta format gereksinimlerine yol açabilecek sonuçlar doğabilir. Bilgisayarınızı kullanırken bu tip sorunlara karşı en etkili çözüm şüphesiz virüs programlarıdır. Özellikle bireysel kullanıcıysanız programın ücretsiz olması avantajdır.

Bu iş için pek çok program var ancak bizim deneyip beğendiklerimiz arasından bir kaç tanesini önereceğim size; Avira ücretsiz ve kurulumu kolay bir virüs programı üstelik Türkçe sürümü de mevcut. Taşınabilir bilgisayarınızın enerji tüketimine yönelik geliştirmeleri de mevcut. Bunun dışında bir virüs programından bekleyeceğiniz her türlü korumayı size sunmakta. AVG ücretsiz versiyonun yeni sürümü daha az yer kaplıyor. Hızlı tarama, iyi güncelleme AVG'nin öne çıkan özelliklerinden. Program internet aramalarınızdan, dosya transferlerinize kadar her noktada bilgisayarınızı korumakta.

Benim önerim olan Avast 7 ise gerçekten başarılı ve ücretsiz bir virüs koruma programı. Avast 7 bir sürü yenilikle birlikte gelmiş. Programı isterseniz 'Compatible' yani uyumlu olarak kurabilirsiniz. Bunun anlamı bilgisayarınızda zaten bir virüs programı varsa Avast 7'yi kullanmak için bu programı kaldırmanıza gerek yok. Uyumlu mod ile kurulum yaptığınızda Avast 7 ikincil bir koruma olarak var olan virüs programı ile uyumlu çalışacaktır. 'FileRep' ise bir başka yeni özellik; bu sayade Avast kullanıcılarının puanladığı dosyalar, bir Avast kullanıcı tarafından güvenli ya da güvensiz olarak bilinebilir. Programın arayüzü de kullanıcı dostu;

avast 1

Avast 7 güncelleme açısından da bir yenilik barındırmakta. Bulut teknoloji sayesinde gün boyu ve sizi yavaşlatmadan devam eder. Ücretsiz programlar arasında bulabileceğiniz en iyi çözüm Avast 7 olabilir. Kurulumu da gayet basit.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi