Hangi internet tarayıcısı daha çok kullanılıyor?

Hangi internet tarayıcısı daha çok kullanılıyor?
Önceden %95 pazar payına sahip olan Internet Explorer'ın pazar payı 10 yılı aşkın süredir ilk kez %50'nin altına geriledi.

Önceden %95 pazar payına sahip olan Internet Explorer'ın pazar payı 10 yılı aşkın süredir ilk kez %50'nin altına geriledi. Firefox ve Crome ise giderek artarak pazar payını büyütmektedir. Eylül ayında %52 pazar payına sahip olan Internet Explorer pazar payında %2'den fazla gerileme yaşayarak Ekim ayında %49,59 seviyesine geriledi.

Ekim 2011'de internet tarayıcıların pazar payları aşağıdaki grafikte gösterilmiştir. 

Mobil tarayıcılarda Internet Explorer'ın durumu içler acısı. Mobil kullacılar için Internet Explorer'in pazar payı %0,16. Apple'nin Safari tarayıcısı mobil tarayıcılarda %62.17'lik pazar payı ile rakiplerini oldukça geride bıkakırken Opera Mini %18,67 pazar payı ile ikinci sırada bulunmatadır. Android cihazlar için donatılmış tarayıcılar ise %13,12'lik pazar payına sahiptir. 

Ekim 2011 tarihi itibarı ile mobil tarayıcıların trendleri ise aşağıdaki gibi.

Kaynak: http://www.branchez-vous.com/techno/actualite/2011/11/moins_de_50_des_internautes_ut.html

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi