GPA hesap makinesi ile not ortalamanızı hesaplayın!

GPA hesap makinesi ile not ortalamanızı hesaplayın!
Not ortalamanızı kolayca hesaplayın.

Uzun ve zorlu bir sınav maratonundan sonra dönem sonu notlarınızın elle hesaplanması sizi oldukça sıkabilir. Beyniniz için bir mola verin bırakın not hesaplamalarınızı GPA hesap makineleri yapsın.
Web üzerinde GPA hesap makinesine ulaşabileceğiniz bir çok site bulunmaktadır. Koofers.com ise bunların en iyilerinden biridir. http://www.koofers.com/gpa-calculator linkine tıklayarak notlarınıza ait genel ortalamayı hesaplayabilirsiniz. Aşağıdaki resimde örnek olarak düzenlenmiş bir not hesaplamasını izleyebilirsiniz.

 

Eğer Android işletim sistemli bir telefona sahipseniz bu hesaplamaları telefonunuzda yapabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken Android Markete girmek ve GPA uygulamasını telefonunuza yüklemek. Android Market'de arama çubuğuna GPA yazdığınız takdirde birçok ücretsiz uygulama bulabilirsiniz ve istediğinizi telefonunuza yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki resimde GPA hesap mekinesinin Android uygulamasını inceleyebilirsiniz.

 

Yukarıdaki uygulama size ders ayrntılarını, kredi saatini ve notunuzu eklemenize olanak verir. Bu uygulama sayesinde not ortalamanızı cep telefonunuzdan izleyebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi