Gözle kontrol edilen Windows 8!

Gözle kontrol edilen Windows 8!
Gözünüzü kullanarak yakınlaşmanıza, seçmenize ve kaydırmanıza izin veren bir Windows 8 gerçek oluyor.
Bilgisayarınızı fare yerine gözlerinizle rahat bir biçimde kontrol etmek hayal değil. Tobii'nin geçen sene tanıttığı prototip, bunun nasıl mümkün olabileceğini bizlere göstermişti.
 
Şimdi ise Tobii, bilgisayarınıza USB portundan bağlayabileceğiniz REX'i tanıttı. Firmanın CES 2013'de sergilemeye hazırladığı cihaz, Gaze UI adındaki yazılımı yardımıyla gözünüzü kullanarak yakınlaşmanıza, seçmenize ve kaydırmanıza izin veriyor.
 
Windows 8 ile mükemmel bir uyum içinde çalışan cihaz, bir kalemden biraz daha büyük ve monitörünüzün alt tarafına yerleştiriliyor. Windows 8'li herhangi bir bilgisayar ile çalışan cihaz, tüketiciye sunulacak olsa da sınırlı sayıda, ilk aşamada sadece 5.000 adet üretilecek. REX'in fiyatı ise henüz bilinmiyor.
 
REX'i denemek için sabırsızlananlar, onunla bütünleşik olan laptop'u 1.000 dolar karşılığında satın alabiliyor ve cihazı test edebiliyorlar.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi