Gotik savunma kuleleri

Gotik savunma kuleleri

Çevremde bir çok insanın (ve benim) en sevdiği oyun tipi kule defansı oyun tarzıdır. Son zamanlarda bu konuda bir çok oyun çıkıyor. Hepsi kendine göre bazı iyi özellikler içeriyor. Genelde görsellik ağırlıklı olarak geliştirilen oyunlardan Epic Defence tam anlamı ile farklı. Görsellik hiç yok dahası kule bile yok onun yerine parlak yuvarlak taşlar kullanarak gelen yaratıklara karşı savaşıyorsunuz.

İşin ilginci bu bir süre sonra size zevk veriyor. Yani detay görsel barındıran bir uygulama yerine olmayan kulelerden ilginç yaratıklarla savaşmak çok ilginç oluyor. Oyunu zor kılan ise; (ki bence en büyük farklarından biridir) diğer oyunlarda aynı turu oynadıkça her seferinde ne tür yaratıkların geleceğini bilerek stratejinizi buna göre geliştirebilmeniz bu oyunda işe yaramıyor. Oyunda önce hızlı ama güçsüz yaratıklar gelebileceği gibi yavaş güçlü yaratıklarda gelebiliyor.

Oyun gotik havası ile fark yaratmış. Oyunun kötü özelliği ise biraz zorlayıp güçlü bir kule aldınız mı sonra kule bile dikmenize gerek  kalmadan oyunu hızlandırıp bitmesini izleyebiliyorsunuz. Kulelerin gelişiminin detaylarını takip ederek ve kaznadığınız (tur geçerek) deneyimlerinizi kulelerinizde kullanabiliyorsunuz.

Oyunun sınırlı sürümünü oynayarak hoşunuza gidip gitmediğini denemenizde fayda var.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi