Google'ın mobil gelirleri açıklandı

Google'ın mobil gelirleri açıklandı
Google'ın mobil gelirleri bir yılda %320 artarak 8 milyar dolara ulaştı.

Google’ın açıkladığı ve beklentilerini karşılamaması nedeniyle borsada düşüş ile karşılanan üçüncü çeyrek raporunda şirketin mobil alandaki faaliyetleri ile ilgili de önemli bilgiler yer alıyor.

 

 

Son dönemlerde özellikle Android ile mobildeki ağırlığını ortaya koyan Google’ın 2012 üçüncü çeyreğindeki mobil kazancı 8 milyar dolara ulaştı. Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde mobilden 2,5 milyar dolar kazanan Google, bir yıl içerisinde karını %320’lik artış yaşayarak önemli bir başarıya adını yazdırıyor. Rapor için yapılan basın toplantısında konuşan CEO Larry Page, mobilin şu andaki durumunu 2000’li yıllardaki arama motoru trendine benzetiyor. 2005 yılında Android ile aldıkları bu riskin karşılığını almayı başardıklarını dile getiren Page, o dönemlerde insanların bu hamle karşısında şaşırdıklarını ama şimdi ulaştıkları rakamlarla aldıkları risklerin karşılığını gördüklerini bildirdi.

 

 

Google, bu yıl içerisinde adını Android Market’ten Google Play’e çevirdiği uygulama mağazasının da meyvelerini toplamaya başladı. Larry Page konuşmasında Google Play’in mobil gelirlerindeki rolünden bahsederken halen ana gelir kaynağının reklamlar olduğunu, Motorola ve Nexus ürünleri ile gelişmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi