Google'ın işe almadığı genç Chrome duvarını geçti

Google'ın işe almadığı genç Chrome duvarını geçti
Google'a iş başvurusunda bulunan ve olumlu dönüş yapılmayan genç, Google Chrome güvenlik duvarını aştı...

Google'ın Pwn2own siber korsan yarışması ilginç bir sonuca sahne oldu. İlk olarak Fransız bir hacker grubu tarafından güvenlik duvarı aşılan Chrome, yarışmanın bitimine saatler kala "Pinkie Pie" kod adlı bir yarışmacı tarafından aşıldı. 60 bin dolarlık büyük ödülü kazanan Pinkie Pie kod adlı kişinin daha önce Google'a iş başvurusunda bulunduğu ve iş görüşmesine Google'dan herhangi bir geri dönüşün yapılmadığı söyleniyor.

İşvereni tarafından tanınmamak için adını açıklamayan Pinkie Pie, Chrome’un “sandbox” güvenlik sisteminden çıkış noktası bulabilmek için sadece bir buçuk hafta çalıştığını söyledi. 

“Sandbox” güvenlik sistemi, bulunduğu bilgisayardaki işletim sisteminden kendini izole ederek çalışıyor. Böylece, siber korsanlar bilgisayarın kontrolünü ele geçirse de Chrome’a sızamıyorlar.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi