Google'ın hacker dostları

Google'ın hacker dostları
Google'ın dost hacker'lara yaptığı ödemelerde artış var.

Google bir süredir programlama sırasındaki hatalar ve eksikleri düzeltmek ve güvenlik araştırmaları yapmak amacıyla hacker’lara teşvik uyguluyor.  Çeşitli kişiler bir yerde toplanmış durumda ve sorunlara kötü niyetli yaklaşmaksızın bu hataları buldukarı takdirde ödüllendiriliyorlar. Google şu an bulunduğu takdirde hata başına 20,000$ olarak ödüllendirildiğini ve rakamın gitgide yükseldiğini açıkladı.

Hata bulan kişiler Google’ın güvenlik merkezine bildiriyor  ve düzeltilmesine yardımcı oluyorlar. Daha önce araştırmacılar hata başına ödül olarak 3133$ gibi garip bir miktar alıyorlardı. Google ödülü 20,000$’a çıkararak hata bulan hacker’ların açık markette satmak yerine gelip Google’a rapor etmelerinin daha akılcı olduğunun anlaşılmasını amaçlıyor.

Forbes raporlarına göre hacker’lar iyi geliştirilmiş teknikler ile hükümet ajanslarından gizlice süzülerek 100,000$’dan fazla para kaldırabilirler. Forbes’da ayrıca şunlar da yazıldı; bir kara borsa satıcısının açıklamasına göre Google Pwnium yarışmasında Chrome’u sömüren ve 60,000$ kazanan hacker’lar kötü niyetli hacker’lara satmış ve bu paranın iki katını kazanmış. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi