Google'den köklü değişiklik!

Google'den köklü değişiklik!
Google arama moturu yapısında köklü bir değişikliğe gidiyor. İlk değişiklik yeni bilgiler...

Arama motoru devi Google ile arama yapacak olanlar bundan sonra ulaşacağı bilginin en yenisini mi yoksa en eskisinden sıralanmasını mı isteyip listeleyebilecek. Microsoft'un arama moturu olan Bing üzerindeki üstünlüğümü korumak isteyen Google eski ya da yeni bilgi arasındaki ayrımdan ziyade, sosyal aramaya dayalı bir motor. Google şirketinin yöneticilerinden Amit Singhal yapmış olduğu açıklamada intenetten arama sonuçlarının taptaze olması gerektiğini söyledi. Singhal arama motorundan arama yapacak bir kişinin istediği günün istediği dakikasındaki bilgiye ulaşabilmesinin yanıtını bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Google, arama yaptığınız kelimelere göre, en son gelişmeyi öğrenip öğrenmek istemediğinizi tahmin etmeye çalışacak. Amit Singhal, ''Örneğin, Wall Street İşgalcileri diye arama yaparsanız, muhtemelen en son dakikanın haberlerini öğrenmek istiyorsunuzdur.'' diyor. Google, bu gibi durumlarda internetten en taze bilgiyi çekip çıkarmaya çalışacak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi