Google'dan yepyeni uygulama! Google Drive!

Google'dan yepyeni uygulama! Google Drive!
Dropbox ve SkyDrive hizmetlerine rakip olarak geliştirilen Google Drive resmen tanıtıldı.

 

Dropbox ve SkyDrive hizmetlerine rakip olarak geliştirileceği kulaktan kulağa dolaşan Google Drive resmen tanıtıldı.

 

Google bu hizmetinde ücretsiz olarak 5 GB lık depolama alanını kullanıcılarına sunuyor, daha fazla alana itiyacı olan kullanıcılar ayda 2.49 dolar karşılığında 25 GB lık bir alana sahip olabiliyorlar.100 GB lık bir alan için ayda 4.99 dolar gerekirken ayda 1 TB lık bir alan için ise 49.99 dolara sahip olabiliyorlar.

 

Google ayrıca bu hizmetinde yararlanıp alan satın alan kullanıcılarına Gmail hesabını 25 GB a çıkartıyor.

 

Google'nın bu hizmeti Google Docs ile entegre olabiliyor ayrıca Android'li tablet ve akıllı ceplere özel uygulaması da yayınlandı. Google, Drive hizmeti ile entegre olabilecek hizmetlere de izin verebilecek ayrıca iOS uygulamaları da yakın zamanda hizmete sunulacak.

 

Google Drive hizmetine https://drive.google.com ulaşılabilir ancak hizmet henüz tam hızında değil ve biraz yavaş çalışıyor. Hizmetin tam olarak hazır hale geldiği zaman isterseniz mail ile uyarı da alabiliyorsunuz.

 

Google bu hizmeti ile birlikte kullanıclarına Gmail hizmeti üzerinden de ödül veriyor, 7,5 Gb lık kullanım alanını otomatik olarak 10 Gb a çıkartıyor tabiki 10 Gb a çıktıktan sonra günlük olarak otomatik olarak kapasite arttırımı devam edebiliyor.

 

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi