Google’dan Yepyeni Bir Uygulama: Field Trip

Google’dan Yepyeni Bir Uygulama: Field Trip
Google, “Field Trip” adını verdiği uygulama ile çevrenizi ve ziyaret ettiğiniz şehri tanımanıza yardım edecek yeni bir uygulama ile karşımızda.

Google Field Trip adında yeni bir mobil aplikasyon yaptı. The New York Times'ta haberi yapılan uygulama ile kullanıcıların telefonlarına bulundukları yerlerle ilgili ilginç bilgiler geliyor.

 

Gezdiğiniz bir park hakkında ya da tarihi bir bina hakkında mimari bilgiler mobil cihazınızda pop-up kartları ile beliriyor ve size "yakınlarda şöyle güzel bir restoran var" diye bir de öneri geliyor.

 

Field Trip, Apple için henüz çıkmamış bir Android uygulaması. Ayrıca şimdilik sadece Amerika'da kullanılabilir durumda. Verilen bilgiler ise Cool Hunting, Thrillist, the Food Network, Zagat, Atlas Obscura ve Songkick gibi kaynaklardan çekiliyor.

 

Sürekli aynı yerlere gidiyorsanız sizin için pek bir şey ifade etmeyebilir ama değişik yerleri gezmeyi sevenlerle turistler için oldukça faydalı bir uygulama olduğu kesin Field Trip'in.

 

Field Trip uygulaması için çekilen tanıtım videosu ise şöyle:

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi