Google'dan Ramazan sayfası!

Google'dan Ramazan sayfası!
Google, İslam dünyasına yönelik Arapça, İngilizce, Fransızca ve Endonezce dillerinde Ramazan sayfası hazırladı.

İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştiren ABD merkezli Google'ın hazırladığı özel sayfada, ramazan ajandası, iftara özel yemek tarifi, servis tanıtımları ve bu ayda internette en çok arananlar listeleri bulunuyor.

 

Giriş yapılan ülkeye göre Arapça, İngilizce, Fransızca veya Endonezce dillerine yönlendirilen sayfada, her ülkeye özgün çeşitli video ve içeriklere yer veriliyor.

 

Değişmeyen tek içerik Kabe

Farklı dillerde farklı içeriklerin gösterilmesine rağmen Google'ın ramazan sayfasında değişmeyen tek içerik, Mekke'de Kabe'nin bulunduğu Harem-i Şerif ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'den yapılan canlı yayınların izlendiği bağlantı.

 

Ramazan takviminde ise her güne özel videolar, canlı yayın bağlantıları ve sosyal paylaşım sitelerinden tavsiyeler ilgi çekiyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi