Google'dan öğretmenler gününe özel!

Google'dan öğretmenler gününe özel!
Google bugünkü anasayfasında öğretmenler günü için özel logo tasarladı.

Türkiye'de her yıl 24 Kasım'da kutlanan Öğretmenler Günü için Google anasayfası için özel bir logo tasarlayarak bu anlamlı günü renklendirdi.
11.11.1928 günü bakanlar toplantısı kararı ile Mustafa Kemal ATATÜRK'e Başöğretmenlik ünvanı verildi. Çağdaş bir ulus olmamız için eğitimin yaygınlaşması gereğine inanan ATATÜRK "Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözleriyle öğretmene verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde belirtmiştir. ATATÜRK'ün 100. yıl doğum günü olan 1981 yılında, 24 Kasım'ın her yıl Öğretmenler Günü olarak kutlanması kararlaştırıldı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi