Google'dan iPhone ve iPad'lere sızmak için yeni plan

Google'dan iPhone ve iPad'lere sızmak için yeni plan
Google Apple’ın Siri’sine yeni bir rakip çıkarıyor.

Google yaptığı açıklamada iPhone ve iPad’lerde kullanılacak, sesli komutlarla çalışan gelişmiş bir arama motoru uygulaması geliştirdiklerini söyledi.

 

Bu uygulama, Android Jelly Bean versiyonunda şu anda bulunuyor. Yeni sesli arama özelliği Siri'ye benzer bir şekilde çalışıyor. Ses destekli Google araması yeni bir şey değil. Bu özellik, iOS için Google Search uygulamasında 2 yıldır vardı. Ancak bugüne kadar Siri ile rekabet edebilecek düzeyde değildi. Çünkü Siri doğal konuşmayı tanıma özelliğine sahipti. Şimdi Google'ın yeni sesli araması da aynı hizmeti sunacak.

 

Google’ın bu atağı, Apple’ın ses komutlu asistanı Siri’nin tahtını iOS cihazlarında da elinden alabilir; Siri, siz ona bir soru sorduğunuzda, aramaları Google üzerinden yapmadığı için soruların cevaplarını bulmakta bazen sıkıntı yaşayabiliyor. Eğer Siri cevabı bulamazsa, sizi Google’ın arama sayfasına yönlendiriyor. Bu sonbahar piyasaya çıkacak olan ios 6 işletim sistemine sahip Siri; Google Now'ı bu yarışından eleyebilecek mi?

 

Şu anki testlerde Jelly Bean’de kullanılan Google Now, Siri’yi rahatsız edebilir. Google'ın çıkardığı bu ürüne Apple'ın tepkisi ne olacak merakla bekleniyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi