Google'dan elektronik gözlük!

Google'dan elektronik gözlük!
Google yeni çıkaracağı ürünle yine herkesi şaşırtmaya devam ediyor.

Arama moturu devi Google, en yakın restoran ve işyerlerini tespit edebilen elektronik gözlük tasarlıyor. Google X laboratuvarında üretilen bu gözlük ile kullanıcılar internette arama yapabilecek ve Google'ın işletim sistemi olan Android teknolojisi yardımı ile yakınlarda bulunan restoran, eczane, çiçekci ve birçok işyeri rahatlıkla bulunabilecek.

Amerika Hava Kuvvetleri'nin savaş uçaklarındaki pilotlar tarafından kullanılan bu teknoloji sayesinde Google gözlükleri, Apple iPhone 4S'lerde bulunan sesli komut sistemi olan Siri'ye karşı alternatif olacağı söyleniyor. Google X laboratuvarındaki mühendisler günün önemli bölümünü bu gözlükleri geliştirmek için çalışıyor. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi