Google'da geçmiş bilgilerimi nasıl silerim?

Google'da geçmiş bilgilerimi nasıl silerim?
Google'nın, 1 Mart’ta hayata geçireceği gizlilik politikası ile kişisel bilgilerin nasıl etkileneceğinden emin değilseniz Google geçmişinizi silmek bir çözüm olabilir.

Google, yeni gizlilik politikasının, sunduğu hizmetlerin daha iyi ve etkin kullanılması için hazırlandığını belirtmişti. Ayrıca, kişisel bilgilerin kullanıcıdan izin alınmadan veya kullanıcının talebi olmadan üçüncü partilerle paylaşılmayacağı da ifade edildi. Ancak, yeni döneme geçiş sürecini iyi takip edememiş olanların içini rahatlatacak bir yöntem, Google geçmişlerini silmek olabilir. Bilgilerinizin sunucularda saklanmasını veya siber korsanların eline geçmesini istemeyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek Google'daki tüm geçmişinizi silebilirsiniz.

İlk olarak google.com/history adresine giderek, Google hesabınızı aktif etmeniz gerekiyor.

Kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra Google'daki tüm geçmişiniz karşınıza çıkaccak ve burada tek yapmanız gereken  “Tüm Web Geçmişi’ni kaldır” butonuna basmak ve onay sorusuna “Tamam” diyerek onaylamak.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi