Google'a güzel haber

Google'a güzel haber
Google'ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı insansız araç artık lisanslı.

Yıllar önce bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz ve ağzımız açık olarak izlediğimiz bir teknoloji belkide yakın bir zamanda Google katkıları ile hayatımıza girecektir.

Ne mi bu teknoloji?

İnsansız otomobiller. Kendi kendine hareket edebilen karşılaştığı engellere karşı yapay zekası ile manevra yapabilen araçlar.

Uzun zamandır Google bu teknoloji üzerinde çalışıyordu ve testlerini trafiğe kapalı alanlarda gerçekleştirmekteydi. Hatta bir otoparktaki test sürüşünüde aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Test videosunu izledikten sonra insan heyecanlanmıyor değil. İnsanı vay be dedirten bir performans sunmakta Google’un bu test sürüşü.

İşte bu teknoloji Nevada eyaletinde artık lisans sahibi. Nevada eyaletinde artık Google’un kendi kendine gidebilen aracı kullanılabilecek. Biraz ürkütücü gibi görünsede özellikle kazaları önlemede bu teknolojinin oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi