Google'a en çok reklam veren sektörler

Google'a en çok reklam veren sektörler
Google 2011'deki 37.9 milyar dolarlık gelirinin %96'sını reklamlardan yani AdWords'ten elde etmekte. En çok reklam veren sektör Finans ve Sigortacılık.

Google'un en büyük gelir kaynağının reklam olduğu bir gerçek ancak gelirinin %96'sını oluşturması dikkat çekici. Google AdWords ile 2011 yılında yaklaşık 36.5 milyar dolar gelir elde etmiş. Bu gelirleri sektör sektör açıklayan aşağıdaki analizden de görüleceği üzere 2011'de 4 milyar dolarla Finans ve Sigorta şirketleri AdWords'e en çok para harcayan sektör olmuş. Ardından perakende sektörü 2.8 milyar dolar, Turizm sektörü 2.4 milyar dolarla üçüncü olmuş. Eğitim ve iş bulma 2.2 milyar dolarda kalmış. Listeyi tüm detayıyla WordStream tarafından hazırlanan aşağıdaki infografikte(resimli haberde) bulabilirsiniz.

What Industries Contributed to Google's Billion in Revenues? [INFOGRAPHIC]

 
 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi