Google ın yeni reklam platformu

Google ın yeni reklam platformu
Google kendine yeni bir reklam platformu oluşturdu.

Gelirinin %90 dan fazlasını reklamlardan elde eden google, web sayfalarına Adsense servisi üzerinden reklam yayınlamasından sonra kendi internet tarayıcısı olan Chrome üzerinden de reklam yayınlamaya başladı. 

Bu reklamlar web sayfaları içindeki reklamları ya da web sayfalarının ekrandaki görünebilirliğini etkilemiyor. Chrome üzerinde küçük sarı dikdörtgenler içinde görünün bu reklam alanları özellikle alışverişin yoğun olduğu tatil dönemlerinde Chrome ekranlarına gelecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi google ın bir diğer platformu olan Chromebook da da ilerde bu tür reklam çalışmalarını görmek şaşırtıcı olmayacaktır. Chromebook browser temelli bir işletim sistemi ve internet bağlantınız olduğu sürece çalışabileceğiniz bir platform. Sadece bulut sistemde çalışan bu sistem üzerinde gelecekte farklı reklam çalışmaları da görmek pek şaşırtıcı olmayacaktır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi