Google yeni bir satın alma

Google yeni bir satın alma
Google, Apple Siri karşısına rakip çıkarabilecek mi?

Google Alfred adlı sanal asistan programının sahibi olan Clever Sense firmasını satın alıyor. Google yöneticilerinin beğenmediği Apple ın Siri uygulaması karşısında Google ın planladığı uygulamanın Siri karşısında ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek. Fakat Google ın elinde, ses tanıma ve işleme konusunda iyi bir bilgi birikimi olduğu da bir gerçek.

Ses tanıma ve işleme konusunda Google şu anda he kendi chrome tarayıcısı hem de android platformunda aktif olarak kullanılmakta ama Siri gibibir kişisel asistan olarak tasarlanmış değiller.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi