Google Wildfire'ı satın aldığını duyurdu

Google Wildfire'ı satın aldığını duyurdu
Google Wildfire'yi 250 milyon dolara satın aldı.

Google, sosyal medyada pazarlama üzerine çalışan başlangıç seviyesinde bir işletme olan Wildfire’ı bünyesine kattığını duyurdu. Dört yıllık bir geçmişe sahip olan Wildfire, kurulduğu günden bu yana müşterilerinin Facebook, Twitter ve Google+ gibi platformlardaki varlığının kaydını tutuyor. İki taraf da satın alma bedeline ilişkin bir açıklama yapmazken, ulaşılan bilgilere göre 250 milyon dolara Google’ın Wildfire’ı satın aldığını dile getiriliyor.

 

Wildfire, şu an Virgin, Cirque du Soleil, Gilt Group ve Spotify gibi markalar tarafından farklı sosyal web sitelerinde sosyal özellikleri yönetmek üzere kullanılıyor. Satın alma ile beraber şirketin kurucuları olan Victoria Ransom ve Alain Chuard, Google'a katılacak. Wildfire yardımıyla Google'a yeni analiz araçları eklenecek. Bu araçların amaçları "daha iyi ve daha taze içerik" ve "daha anlamlı etkileşimler" kelimeleriyle açıklanıyor.

 

Wildfire’ın Google bünyesinde nasıl bir rol oynayacağı ise iki şirket açısından da henüz belirsiz durumda. Ancak, bu duruma ilişkin tahminde bulunmak pek de zor değil. Google’ın Wildfire’ın sosyal medya pazarlaması yönündeki çalışmalarını kendi yapısı içine yerleştirmek isteyeceği ve Wildfire’ın tecrübesi sayesinde mevcut hizmetlerini geliştireceği düşünülüyor. Wildfire tarafından yapılan açıklamada mevcut müşterilere verilen servis ve desteğin aynen devam edeceği belirtildi ve müşterilerden kendilerini güvende hissetmeleri istendi. Google’dan yapılan açıklamada ise Google ve Wildfire arasında kurulacak işbirliği ile daha iyi ve yeni içerik ile daha anlamlı temasların sağlanmasının hedeflendiği belirtildi. Wildfire’ın ilk etapta Google+’ın gelişim sürecine katkıda bulunması beklense izlenecek yol haritası halihazırda sadece Google ve Wildfire tarafından biliniyor.

 

Wildfire ortak kurucuları, şirketin web sitesinin blog'unda yaptıkları açıklamada Google ve Wildfire birleşiminin dijital medya pazarlamayı yönetme açısından daha iyi bir platform meydana getireceğine inandıklarını söylüyorlar: "Şimdilik, markaların kendi sosyal katılım ve reklam kampanyalarını tüm internette ve Facebook, Twitter, YouTube, Google+, Pinterest, LinkedIn gibi tüm sosyal hizmetlerde işletmelerine izin veriyoruz ve müşterilerine zengin deneyimler sunmasını sağlıyoruz. Dolayısıyla Wilfire, her zamanki gibi işlemeye devam ediyor ve hizmetimizde bir değişiklik olmayacak."

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi