Google Sokak Görüntüsü hakkındaki incelemeler bitmiyor

Google Sokak Görüntüsü hakkındaki incelemeler bitmiyor
İnternet Güvenlik Grubu ve kongre üyelerinden birisi, Google Street View(Google Sokak Görüntüsü) uygulamasını istenmeden toplanan ve depolanan bazı görüntülerle ilgili soruşturmaya çağırdı.

İnternet Güvenlik Grubunun bir üyesi Google'ın street-mapping uygulamasını şifrelenmemiş bazı kablosuz ağlardan istenmeden elde edildiği düşünülen görüntüler hakkında soruşturma başlattı.

Google'ın sokak görüntüleme araçları, 4 yıldır Wi-fi noktalarını tespit ediyor ve insanların sosyal aktivitelerini de barındıran görüntüleri reklama girmeyecek şekilde, güvenli olmayan ağlardan alarak online hale getiriyor. Grup üyesinin görüşü bu şekilde.

Edward J. Markey isimli bir bürokrat verdiği röportajda şunları söyledi: "Google'ın insanların kişisel bilgilerini hortumladığı bu koşullar, geride çok fazla cevapsız soru bırakıyor. Kongrenin en kısa sürede gerekeni yapacağına inanıyorum."

Bu arada, EPIC(Elektronik Gizli Bilgiler Merkezi)'nin, ABD Başsavcılığına Google'ın bilgi toplama sisteminin araştırılmasıyla ilgili bir mektup gönderdiği de gelen haberler arasında.

Pazar günü FCC(Yerel İletişim Komisyonu) şirkete "kasten engelleme ve geciktirme" iddaasıyla 25,000$ ceza kesti.

Google yetkilileri ise henüz akıllardaki sorulara cevap vermiş değil.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi