Google+ sayfalarındaki sahipler ve yöneticiler

Google+ sayfalarındaki sahipler ve yöneticiler

Google+ sayfalarında iki türlü yönetici bulunur: Sahipler ve Yöneticiler. Her sayfanın sadece bir sahibi olabilir, ancak en fazla 50 yöneticisi bulunabilir. Tüm yöneticiler aynı haklara sahiptir ve yöneticiler arasında “derece” farklılıkları yoktur. Yönetici ekleme, kişisel giriş bilgilerinizi paylaşmak zorunda kalmadan sayfanızın kontrolünü birden fazla kişiyle paylaşabilmenizi sağlar.  

Diyelim ki burger salonunuz için bir Google+ sayfası oluşturdunuz. Burger salonunuz cheese burgerleriniz sayesinde özellikle popüler olmaya başladığı için, tüm sayfa etkinliklerinizi takip etmeniz zorlaştı. Bu nedenle en güvendiğiniz çalışanlarınızdan bazılarını sayfanıza yönetici olarak eklemeye karar veriyorsunuz. Artık sayfa trafiği ile gereken şekilde ilgilenebileceğiniz için, endişelenmeniz gereken tek şey yüksek talebi karşılamak için yeterince cheese burger yapabilmektir.

Google Plus sayfa ile ilgili sahiplik haklarını yalnızca sayfa sahibi aktarabilir. Sahipliğinizi aktardığınız kişi, sayfanın mevcut yöneticilerinden biri olmalıdır. Sayfanızda yönetici yoksa, öncelikle yönetici olması için kişiyi davet edin, ardından davet ettiğiniz kişinin davetiyenizi kabul etmesini bekleyin.

Sayfanın sahibini değiştirmek için:

Sayfanın yan tarafında bulunan menüyü kullanarak, sahipliğini aktarmak istediğiniz sayfaya geçiş yapın.

Herhangi bir sayfanın üst köşesindeki dişli çark simgesini tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.

Sayfanın yan tarafından, Yöneticiler'i seçin.

Sayfanın diğer tarafından Sahipliği Aktar'ı tıklayın.

Yeni sahip olarak seçmek istediğiniz yöneticiyi tanımlayın ve Aktar'ı tıklayın.

Sayfanın sahipliğini bu kişiye aktarmak istediğinizi onaylayın.

Bir sayfanın sahibi sahiplik konumunu başka birine aktardığında, eski sahip otomatik olarak sayfanın bir yöneticisi olur. Sayfa sahipliğinin aktarılması hemen gerçekleşir, yeni sahibin onayının alınması gerekmez.

Google+ sayfaları ve Google+ profilleri arasındaki farklar

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi