Google Satın Alarak Büyümeye Devam Ediyor

Google Satın Alarak Büyümeye Devam Ediyor
Google Pazartesi günü meebo'nun satın alınmasından sonra dünde Quick Office'i bünyesine kattı.

Google 2 gün de 2 farklı şirketi alarak dikkati üzerine çekti. İlk firma başarılı bir anında mesajlaşması firması olan Meebo. Google ne kadar bir ücret ödediğini belirtmesede Teknoloji sitesi All ThingsD satış fiyatının 100 milyon dolar olduğunu belirtti. Google bu firmayı almasının temelinde de Facebook'a karşı ne kadar çabalasa da bir türlü istediği başarı sağlayamaması yatıyor. Bir Google yetkilisinin ise “Meebo’nun sosyal ağ tecrübesinin Google + ekibine büyük katkı yapacağına inanıyoruz. İnternet üzerinde daha fazla kullanıcıya ulaşmak için Meebo ekibiyle çalışmaya başlamak adına sabırsızlanıyoruz” demesi alımın nedenleri diye düşününlerde pek bir süpriz etkisi yaratmadı.

Google ayrıca Quick Office gibi konusunda piyasadaki en büyük firmayı alması Meebo dan daha dikkat çekiciydi. Quick Office içinde tüm office programlarını barındıran mobil bir uygulama ve genelde iş adamlarının akıllı telefonlarında bulunmazsa olmaz uygulamalardan biri. Google teknolojinin iş dünyası ayağını artık daha verimli kullanacağa benziyor. Google baş mühendisi Alan Warren'ın “Tüketiciler, müşteriler ve okullar, Google Uygulamalarını kullanarak her yerde, herkesle ve her cihazla birçok işlem gerçekleştiriyor. Quickoffice, birçok dosya türü arasına kusursuz işlem yapılmasını sağlayan bir sistem oluşturdu. Bu etkin teknolojiyi kendi uygulamalarımıza katmaktan mutluluk duyacağız” dedi. 

Google'ın bu satın almalara devam edeceğinden kuşkumuz yok. Özellikle başarılı olamadığı alanlarda (google + gibi) kendini daha bir gösterme çabasında olacağından eminiz.


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi