Google Project Glass gözlüklerinin çıkış tarihi ve fiyatları

Google Project Glass gözlüklerinin çıkış tarihi ve fiyatları
Google Glass Explorer Edition için ön sipariş almaya başladı.

Google gözlüğün tanıtımı için kurucularından Sergey Brin çılgın bir yol seçti. Paraşütçüler gözlerinde Google'ın sihirli gözlüğüyle uçaktan atlayıp, sonra da başka bir ekip bisikletle konferans salonuna daldı. Gözlük olarak takılabilen bilgisayarı geçen Nisan ayında tanıtan firma, ürünü satışa hazır hale getirmeye çok yaklaştı hatta bir fiyat bile belirledi. En erken 2013 yılı başında satışına başlanacak olan gözlüğün fiyatını 1500 $ olarak açıklayan Google yetkilileri, bu yeni teknolojinin zamanla daha da işlevsel hale getirileceğini belirtti.

Google ön siparişleri toplamaya başladı ve bu güne kadar 6 bin kadar ön sipariş aldı. 

Ayrıca Google’ın ‘Project Glass’ ile görüntü aktarımı dışında bilgi aktarımı gibi çeşitli veri transferlerini mümkün kılmak isteyebileceği de belirtiliyor.

Project Glass’ın marifetlerini katılımcılarla paylaşan Brin, ek olarak ‘Google Glass Explorer Edition’ adıyla piyasaya çıkacak olan ürüne ilk etapta sadece ABD sınırları içinde ikamet eden Google I/O katılımcılarının ön sipariş verebileceği de belirtildi. 

Güncelleme : 15.04.2014 tarihinde Google Glass ABD'de satışa çıktı ve 12 saat gibi kısa sürede tüm stoklar bitti. Bu satış sadece Amerika içinde gerçekleşti. Tek günlük yapılan satış asıl olarak geliştiricileri hedefleyen bir satış organizasyonuydu. Yayın olarak ne zaman satışa çıkacağı ile ilgili herhangi bir bilgi şu anda paylaşılmıyor. Muhtemelen platformu destekleyen uygulamaların sayısı belirli bir noktaya ulaştığında genel satışa açılacaktır. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi