Google parayı farklı alana yatırıyor

Google parayı farklı alana yatırıyor
ABD tahvil faizlerindeki rekor düşük seviyeler Google'ı farklı bir yatırım ürünü seçmeye yöneltti. Google devasa nakitiyle otomobil kredisi portföyüne yatırım yaptı.
İnternet devi Google, 8 milyar dolarlık nakitini değerlendirmek için değişik bir yatırım ürününü tercih etti. Wall Street Journal'da yer alan habere göre Google, bu paranın bir kısmıyla ABD'deki otomobil kredisi portföyüne yatırım yaptı.
 
Google'ın, sabit getirili varlık olan otomobil kredisi portföyünü tercih etmesinin sebebiyse benzer yatırım ürünlerinin getirilerinin şu an rekor düşük seyretmesi. ABD 2 yıllık tahvil faizi şu an yüzde 0.24 iken, 2 yıllık otomobil kredi portföyünün getirisi yüzde 2.34'u buluyor.
 
Google tabi ki bu işini de garantiye alıyor. Bilinmedik ya da iyi şirketlere yatırım yapmayan şirket sadece kredi notu AAA olan şirketlerin hisselerini satın aldı. Daha önce de sadece devletin ve dünya devlerinin hisselerini almıştı. Google bu yatırım ile yılda parasını yüzde 2.5 artıracak.
 
Ekonomistler bu yatırımın Google adına en doğru seçim olduğu kanaatinde ortak fikirde. Uzmanlara göre ABD tahvillerinin rekor düşük faizlerin, diğer şirketleri de farklı yatırım ürünlerine yönlendireceğini belirtiyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi