Google Latitude arkadaşlarınızın nerede olduklarını görün

Google Latitude arkadaşlarınızın nerede olduklarını görün
Arkadaşlarınızın anlık konumlarını bir harita üzerinde veya liste halinde görüntüleyin.

Latitude, mobil cihazlar için Google Haritalar özelliğidir ve çoğu telefonda kullanılabilir. Gmail listenizdeki kişilerin nerede olduklarını Google Maps üzerinde enlem ve boylamlarıyla birlikte görmenizi sağlayan lokasyon bazlı mobil servistir. Mobil bir servis olmasına rağmen Google Latitude’un, kullanıcıların konumlarını web üzerinden manuel düzenleme ve görüntüleme özellikleri de bulunur. 

 

Latitude'u kullanmak için, Google Haritalar'ı başlatmak ve daha sonra "Latitude'a Katıl" seçeneğini belirlemek gerekir. Latitude ile Google Haritalar uygulamasının telefonunuzda çalıştırmak için www.google.com.tr/latitude adresini ziyaret ederek Latitude'u kullanabilirsiniz.

Google Latitude ile konumunuzu paylaşabilir, ayarlayabilir, gizleyebilir veya oturumunuzu kapatabilirsiniz.

SMS, anlık mesaj veya telefon aramasıyla arkadaşlarınızla hızlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Konumunuzu kimlerin, hangi ayrıntı düzeyinde görebileceğini de denetleyebilirsiniz.

Google Latitude ile ilgili aşağıdaki videoyu izleyerek uygulama hakkında daha iyi fikir edinebilirsiniz.


Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi