Google kullanım kılavuzu...

Google kullanım kılavuzu...
Google'da arama yapmanın tüm sırları...

İnternette adres çubuğu yerine kullanılma safhasına gelen Google hatırlarsanız ilk olarak arama motoru misyonuyla hayatımıza girdi. Bu konuda en iyisi olduğunu (Dünya'nın büyük kesiminde böyle sadece bir kaç istisna bölgede Google arama motoru olarak en çok kullanılan site değil) ispat etti. Peki Google'da arama yapmayı ne kadar biliyoruz. Sadece arayacağımız şeyi yazıyoruz ve sonuçlar arasında istediklerimizi ayıklıyoruz. Size daha iyi bir yol önereceğim, okuduğum bir haberde HackCollege çok güzel bir kılavuz hazırlamış.

Kılavuz temel olarak Google arama çubuğuna tam olarak neyi istediğinizi nasıl belirtirsiniz sorusuna cevap veriyor. Mesela belli bir kişinin bir konu hakkında yazdığı yazıyı aratmak istiyorsunuz. Bu yazı Aziz Kazdal ve Nida Bulutçu'nun ortak çalışması olsun, yazının konusu HTML5 olsun. Bunun için en doğru arama şekli yazar:kazdal HTML5 "Nida Bulutçu" şeklinde olmalı. Buna benzer pek çok şeyi aşağıdaki renkli çalışmadan bulabilirsiniz. Faydalı olmasını umarım.

 

1234

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi