Google IBM'den 200 fazla patent aldı

Google IBM'den 200 fazla patent aldı
Google patentlerde elini güçlendiriyor.

Patent savaşlarının firmaların başına ne kadar ciddi sorunlar açtığını duymuşsunuzdur. Firmaların ürettiği ürünlerin satışı durdurma veya piyasadan toplatma gibi yaptırımlar mahkemelerce verilebilmekte. Yakın zamanda bunun örneklerini çokca yaşadık.

Google geçtiğimiz yıl IBM'den 2000 den fazla paten almıştı ve yıl başından hemen öncede 217 IBM bünyesinde bulunan patenti de aldı. Google için bu yılbaşı için iyi bir hediye olmuşa benzemekte.

Google'ın IBM'den aldığı bu yeni patentler farklı konularda ve farklı teknolojileri kapsamakta. 

Hatırlayacağınız gibi Google'ın Motorola'nın Mobility bölümünü satın almasıyla özellikle Apple karşısında patent savaşında önemli bir silaha sahip olduğunu söyleyebiliriz. Motorola'ya ödemiş olduğu 12.5 milyar dolardan daha fazla değerde patentleri düşünürsek Google'ın bu satın almadan ne kadar güç ve kazanç sağladığını anlayabiliriz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi