Google hisseleri tavan yaptı

Google hisseleri tavan yaptı
Google hisseleri 5 yıl sonra 700 dolar barajını aştı.

Üst üste halka arzı gerçekleşen teknoloji şirketleri tüm dikkatleri üzerlerine çekedursun, 2004 yılından beri halka açık olan Google, cuma günü borsanın açılması ile birlikte önemli bir başarıya imza attı.

 

Google hisseleri borsada 2007 yılından beri ilk defa 700 doların üzerinde işlem gördü. Cuma günü borsanın açılması ile birlikte 700 doların üstüne çıkan hisseler, bu yükseliş ile Google, 231 milyar dolar değere ulaştı.

 

Google’ın tarihinde gördüğü en yüksek hisse değeri 714 dolar. Aralık 2007′de borsada altın çağını yaşayan şirketin hisseleri bir dönem 300 doların altına düştü.

 

Son dönemde halka açılan internet şirketleri Facebook, Groupon ve Zynga, borsada beklenen başarıyı yakalayamaz iken, sert düşüşler ile de karşılaştılar. Özellikle Zynga ve Facebook için halka arzın işin ekonomik boyutunun yanında itibar kaybına da sebep olduğunu söyleyebiliriz. 38 dolardan halka arz edilen Facebook hisseleri şu sıralar 19 dolar çevresinde dolanıyor. 10 dolardan sunulan Zynga hisseleri ise 3 dolardan alıcı buluyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi