Google hedef kitleyi 12'den vuracak

Google hedef kitleyi 12'den vuracak
Google üzerinde çalıştığı yeni patent sayesinde kullanıcıların bulundukları noktaya göre kullanıcıya reklam gösterecek.

Bir süre önce Google bilgisayarlarına bağlayacakları bir donanım ile kullanıcılara para vereceğini açıklamıştı. Şu an pilot aşamada olan bu proje yakında hayata geçermi bilinmez ama Google şu an yeni bir patent alarak kişiye özel reklam uygulamasında insanlardan bilgi toplamayı 1 adım daha öne çıkaracak.

Google yeni projesinde mobil kullanıcı internete girdiği alanda telefonunda bulunan bir sensör ile hava durumunu ölçerek kişiye klima reklamı yapabiliyor.

Google kullanıcıların gizlilik endişesini düşündüklerini ve onların gizliliğini afişe etmeyeceklerini açıklasa da, kullanıcıların Google'a herhangi bir yolla herhangi bir veri göndermek isteyebilecekleri tartışılır.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi