Google Glass'ın sırrı!

Google Glass'ın sırrı!
Alman tasarımcısı Google Glass'ın nasıl çalıştığını ortaya koyan bir infografik geliştirdi.

Geleceğin bilgisayarı olarak lanse edilen giyilebilir bilgisayarların en önemlisi olarak kabul edilen Google Glass hala nasıl çalıştığının sırrını koruyor.

 

Ancak Alman tasarımcı Martin Missfeldt Google Glass'ın çalışma mantığını ortaya koyan bir infografik hazırladı. 

 

Grafik Google Glass'ın yansıttığı görüntünün retinaya nasıl düştüğünü ortaya koyuyor. Aynı zamanda Google'ın akıllı projektörü sayesinde cama yansıyan prizma ile göze ne kadar yakın olursa olsun kullanılcıya net görüntü sağlandığını da ortaya koyuyor.

 

Missfeldt Google'ın gerçek görüntü üzerine sanal görüntü yerleştirebilen bu cihazını bir mucize olarak tanımlıyor. Ayrıca gözlüğün önünü ayarlayarak resmin netliğini sağlamak da mümkün. 

 

google glass,akıllı gözlük,google,apple,Baidu,Baidu Eye,Microsoft,iWatch  

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi