Google Facebook yorumlarını indeksleyecek

Google Facebook yorumlarını indeksleyecek
Google'a ait arama robotları Facebook,'ta yazdığınız yorumları indekslemeye başlayacak.

Google'a ait arama robotları Facebook,'ta yazdığınız yorumları indekslemeye başlayacak. Özel sayfanızda yapılan yorumları göremiyor olsalar da Facebook'ta kamusal bir sayfa ya da bir başka sitede yayınlanmış Facebbok yorumunuzu Google arama sonucu olarak sunabilecek.

 

Bu indeksleme özelliği sadece Facebook için değil, HTTP POST üzerinden erişilebilen her site Google'ın hedefinde. Buradaki asıl hedef Java tabanlı sitelerde gizli kalan bilgileri kendi arama sonuçlarına katabilmek.

Bunu Google yaptığı zaman herkes mutlu oluyor. Arayan aradığına daha kolay ulaşıyor, aranılan şey daha kolay bulunuyor.

Ancak pek çok kişi gelişmeyle ilgili endişeli, sarhoşken ya da kızgınken yazılmış bir yorum indekslenmiş olursa aratıldığında isminizin altında çıkacaktır.

Konuyla ilgili site sahipleri de tedirgin sebebine gelince daha önce sadece gözlemci olan Google arama robotları sayfaları sadece okuyorlar, Google arama robotları değişerek  veri ekleme ve değiştirebilme kabiliyetine de sahip olacaklar. Bir sabah uyanıp sitenizin çökmüş olduğunu görebilirsiz.

Google bunun önlemleri için elinden geleni yapacaktır. 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi