Google ev eğlence sistemi projesi

Google ev eğlence sistemi projesi
Google ve dijital ev eğlence sistemi

2011 Google I/O konferansında, google geleceğe dair ev eğlence sistemleri içi hayallerini paylaşmıştı. Bu hayallari duyduktan sonra bir çok insan benim de mutlaka böyle bir evim olsun istemiştir. En azından teknoloji meraklıları olarak bizler :)

Google artık projenin ismini bile koymuş ve yoluna hızla devam ediyormuş. Proje : "Project Tungsten" olarak duyuruldu ve oldukça heyecan verici teknolojileri içermekte. Tabi tahmin edebileceğiniz gibi sistemin merkezinde Androdi tabanlı cihazlar bulunmakta. Bu sadece Android tabanlı cihazların kullanılabileceği anlamına gelmemeli elbet, platform diğer cihazlarla iletişim kurabilecek şekilde dizayn edilmekte.

Mesela google servislerinden Google Calendar hizmeti evinizin içindeki ışıkların ne zaman açılıp ne zaman kapanacağını kontrol edecek ya da bulutta bulunan müzik dosyalarınız anında evinizde bulunan Wi-Fi hoparlör ile çalmaya başlasın ve güzel bir filmi android marketten kiralayıp evinizdeki televizyondan izleyebileceğinizi düşünün.

Bunlar gerçekten heyecan verici teknolojiler. Eğer google bu işe el atmışsa dijital ev eğlence sistemlerinde daha bir çok firmayıda bundan sonraki zamanlarda yeni teknolojiler geliştireceklerini öngörebiliriz.

Kim bilir belkide 2012 Google I/O da google bir gösteride yapabilir.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi