Google Drive'a yakın plan

Google Drive'a yakın plan
Google drive ile dosyalarımız her an yanımızda.

Dosyalarımıza ulaşıp üzerlerinde değişiklik yaparak çalışmak artık hayatın bir lüks'ü olmaktan çok doğal bir ihtiyacı haline geldi. Günlük hayatta istediğiniz her çeşit dosyayı internete koyarak başka bir yerde ve hatta hemen cebinizde o dosyaya ulaşıp değişiklik yapabiliyorsunuz. Bir çok dirve seçeneği içerisinde google drive en yaygını olduğu kesin. Google drive uygulaması ise belki bir kaç eksikliği dışında oldukça başarılı. 

Google drive ile kendi dosyalarınıza her an ulaşabileceğiniz gibi belli bir grubun ulaşabileceği dosyalar yaratmak ta mümkün. Örneğin proje üzerinde çalışan bir ekip aynı dosyalara ulaşmak ve üzerinde değişiklik yapmak isteyebilir. En basit bir satış ekibinin anlık olarak stok takibini basit bir excel ile yapabilmesi bile stok yönetimi için bir avantaj. Bu kadar google drive'ı övdükten sonra birazda uygulamasından bahsedersek.

Uygulama basit yapısı ile tüm ihtiyacınızı karşılıyor. Dosyalarınızı 4 grup halinde kontrol edebiliyorsunuz. Sizin dosyalarınız, sizinle paylaşılan dosyalar, Yıldız ile önemli hale getirdiğiniz dosyalar ve en son gezdiğiniz dosyalar. Dosyalara ulaşmak onları açmak gibi onlar üzerinde değişiklik yapma aşamasında sıkıntı var. Örneğin bir excel dosyasını görüntüleyebiliyorsunuz ama en basit bir değişiklik için hangi program ile açacağınızı soruyor. Bence basit değişiklikleri direk herhangi bir uygulamadan bağımsız yapmak iyi olabilirdi. 

Çevrimdışı kullan özelliği ile bazı dosyaları çevrimdışı iken de ulaşabilir. Üzerlerinde yaptığınız değişiklikler internete bağlandığınızda dosyanızda da güncellenir. Bu şekilde istediğiniz dosyalara istediğiniz zaman ve mekan'dan ayrı olarak ulaşabilirsiniz.

Son olarak Google drive da 5 GB alanı ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz yıllık 24.99 USD karşılığında ise bu alan 25 GB a çıkıyor.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi