Google Doodle'ın bugünkü onur fotoğrafı

Google Doodle'ın bugünkü onur fotoğrafı
Google Doodle'ın bugünkü ana sayfasında Louis Daguerre yer aldı.

Google bugünkü ana sayfasında fotoğrafik görüntü elde etmenin bulucusu Louis Daguerre için logosunu değiştirerek özel doodle hazırladı. Logo, siyah beyaz bir aile fotoğrafı olarak ve herbir kişinin başı Google'ın harfleriyle bir resim çerçevesi içine yerleştirilmiş olarak yayınlandı.

Bugün 224. doğum günü olan Fransız Daguerre, 18 Kasım 1787 yılında Cormeilles-Fransa'da doğdu. Mimarlık, tiyatro tasarımı ve manzara resmi üzerine eğitim aldı. Dagerreyotipi adlı fotoğrafik görüntü elde etme yönetimini bulmuştur. Daguerre, mükemmelleştirdiği dagerreyotipiyi yıllarca süren çalışmalarının ardından 1839 yılında Fransız Bilimler Akademisi ile birlikte o yılın 7 Ocağında tanıttı. Dönemin Fransız Hükümeti, Daguerre'den bu buluşun patentini isteyerek, buluşu tüm dünyanın serbestçe kullanımına açtı.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi