Google Chrome'a beni izleme özelliği ekleyecek!

Google Chrome'a beni izleme özelliği ekleyecek!
Kullanıcıların bilgilerini topladığı için sık sık eleştirilere maruz kalan Google, "beni izleme" seçeneğini kullanıcılara sunacağını duyurdu.

Google, internetin bir numaralı ismi ve Gmail, YouTube gibi servisleriyle milyonlarca insana ulaşıyor. "Gizlilik" endişesinin de had safhaya çıkması bu mantıkla gayet doğal. Google her ne kadar aksini söylese de, kullanıcılar bir şekilde izlendiğini düşünüyor. İşte tam bu noktada Google, yeni bir karar alarak kullanıcılara Chrome tarayıcısı altında "beni izleme" seçeneğini sunacağını duyurdu. Açıklama Google'ın reklam departmanındaki ismi Susan Wojcicki'den geldi. "Beni izleme" seçeneğisayesinde kullanıcılar, bu seçeneğe tıklayarak Google'ın kendileri hakkında bilgi toplamasının önüne geçebilecek. 

Susan Wojcicki yaptığı açıklamada bu özelliğin Chrome'a 2012 yılının sonlarına doğru eklenebileceğini bildirdi.  

Google'ın bu kararı almasında Beyaz Saray'ın "haklar bildirgesi" teklifini açıklaması etkili oldu. Bildirge, internet devlerinin çevrimiçi gizlilik korumasında kontrolü kullanıcıya daha fazla vermeyi öngörüyor.

 

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi