Google Chrome ile iz bırakmadan internette sörf!

Google Chrome ile iz bırakmadan internette sörf!
Google Chrome size internette görünmeden gizli bir şekilde sörf yapma imkanı sunuyor.

İnternet üzerinde sörf yaptığınız zaman tarayıcılar genellikle bütün kayıtları kendi belleklerinde saklarlar. Kayıtları silmediyseniz başkalarının da bu bilgilere ulaşması gayet kolay. Ancak geride iz bırakmadan da internette sörf yapabilirsiniz. Google Chrome size internette görünmeden gizli bir şekilde sörf yapma imkanı sunuyor. İnternette gezindiğinizde hiçbir iz bırakmadan güvenli bir şekilde ayak izlerinizin belli olmamasını istiyorsanız yapmanız gereken Google Chrome’un gizli pencere seçeneğini kullanmanız.

Google Chrome’un sağ üst köşedeki anahtar seçeneğine tıkladığınızda "yeni gizli pencere" seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıklayarak yeni bir pencere açın ve sörf yapmaya başlayın. Artık bilgileriniz kayıt altına alınmayacak. Aynı zamanda bu gizli pencereyi Ctrl + Shift + N tuş kombinasyonu ile de açabilirsiniz. Özellikle internet kafelerde ya da size ait olmayan bilgisayarlarda işlerinizi halletmek zorundaysanız Chrome'un gizli pencere özelliğini kesinlikle kullanmalısınız. 

Bu arada şunuda belirtmekte yarar var. Örneğin çalıştığınız kurumdaki firewall tüm internet trafiğini kaydediyor. Bu gizli pencere ile eriştiğiniz siteler de kayıt altına alınabilir. Bu gizli pencerenin güzelliği ilgili bilgisayarda erişilen sitelere ait bilgilerin depolanamamasıdır.

 

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi