Google Chrome ile birden fazla profil yönetme!

Google Chrome ile birden fazla profil yönetme!
Bilgisayarınızı birden fazla kişiyle paylaşıyor, ayarlarınızı diğer kişilerinkinden ayrı turmak istiyorsanız Chrome'a yeni kullanıcılar ekleyebilirsiniz.

Chrome'a birden fazla kullanıcı ekleyebilme özelliği, Chrome'u aynı bilgisayarda paylaşanların, kişiselleştirilmiş Chrome kopyalarını hızlı ve kolay şekilde oluşturabilmelerini sağlayan bir yöntem olarak tasarlanmıştır. Verilerinizi bilgisayarınızı kullanan diğer kişilere karşı korumak amacıyla tasarlanmamıştır. Bir bilgisayarı düzenli olarak aileniz veya arkadaşlarınız ile paylaşıyor, yer işaretlerinizi, temalarınızı ve ayarlarınızı diğer kişilerinkinden ayrı turmak istiyor ve aynı bilgisayarda herkesin kendi kişiselleştirilmiş Chrome kopyası olmasını sağlamak için Chrome'a yeni kullanıcılar ekleyebilirsiniz.

Çoklu kullanıcı desteği, bir bilgisayarı paylaşan kişilerin ayrı Google kimliklerini korumak için olanak sağlar. Özellikle birden fazla Gmail veya Google hesabını korumak isteyenler için ise gerçekten çok iyi bir seçenek.

Birden fazla kullanıcı oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Adım 1. Tarayıcı araç çubuğunda İngiliz anahtarı simgesini İngiliz anahtarı simgesi tıklayın.

Adım 2. Seçenekler'i (Mac ve Linux'ta Tercihler'i) seçin.

Adım 3. Kişisel Öğeler'i tıklayın. Buradan sekronizasyon ayarları seçin. 

Adım 4. Açılan yeni penceren "Google Hesabı Oluşturun" seçeneğine tıklayarak açılan yeni pencereden yeni kullanıcı bilgilerini ekleyebilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, çok kullanıcılı profil desteğinin diğer kullanıcıların tehditlerine karşı verileri korumak değil herbir kullanıcının oluşturmuş olduğu chrome ayarlarının bir bilgisayarda açabilmektir. Ayrıca ayarlarınız Google tarafından kaydedildiğinden istediğiniz bilgisayarda da kullanıcı adı ve şifrenizi girerek ayarlarını o bilgisayara getirebilirsiniz.

Tech Gözüyle

Teknoloji editörlerimizin güncel teknolojiler hakkında fikirlerini, gelecek için öngörülerini paylaştıkları ayrıca hayatımızda teknolojinin etkileşimi hakkında fikir yürüttükleri teknoloji kategorisidir.

Tech Apps

ios ve android platformlarında kullanılan uygulamalardan editörlerimiz tarafından değerlendirilip, kullanışlı bulunan uygulamalar paylaşılmaktadır.

Tech Çözüm

Hayatımızın vazgeçilmezi teknoloji ile başımız sıkıştığında akıla gelen çözüm merkezi. Nasıl yapılır? sorusunun cevap merkezi